PDF Drukuj

 

fra3

prof. dr hab. Piotr Franaszek

Uniwersytet Jagielloński  w Krakowie

Historyk, od 1981 r. pracownik naukowy w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Główne obszary badawcze mojej pracy naukowej koncentrują się wokół problemów historii społecznej, gospodarczej oraz zastosowania metod ilościowych w badaniach historycznych. W mojej dotychczasowej działalności naukowej naczelne miejsce zajmowała interdyscyplinarność nauk społecznych, a zwłaszcza związki historii społeczno-gospodarczej z takimi naukami jak ekonomia, etnologia, socjologia, demografia i statystyka. 

 

fra2W ostatnim okresie znaczna część moich badań skupia się również na problemie inwigilacji przez Służbę Bezpieczeństwa wyższych uczelni w okresie PRL-u. W latach 2002-2008 pełniłem obowiązki dyrektora Instytutu Historii UJ. Kieruję Zakładem Historii Gospodarczej i Społecznej Instytutu Historii UJ.

 

 

fra1

 

 

Jestem żonaty, mam dwie córki i syna. Mamy psa i kota – pies to przygarnięty Syberian Husky, wabi się Neo, kotka nazywa się Fryga.   Lubię turystkę górską i kajakową i fotografowanie.

 

Copyright 2011, Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci - wszystkie prawa zastrzeżone